Menu
Your Cart

Technické informace k výrobkům

Technické informace k výrobkům

 1. Vlastnosti dřeva - dřevo a výrobky na bázi dřeva jsou materiály, které jsou "živé", tedy stále pracují. Těmto vlastnostem je nemožné zabránit a jsou přirozenou součástí dřeva a výrobek nelze pokládat tím pádem za vadný. Jedná se hlavně o pohyb dřeva v podobě mírného stáčení. Tyto pohyby jsou způsobeny vlhkostí, teplotou vzduchu a vodou. Tyto činitelé ovlivňují nejvíce stálost dřeva.
 2. Čím hrubší materiál se při výrobě použil, tím méně bude dřevo pracovat. U dřevovláknitých desek pracuje materiál nejméně.
 3. Každý výrobek je jedinečný vzhledem k tomu, že se vyrábí ze dřeva, které je přírodním materiálem, popřípadě z materiálu na bázi dřeva. Vlákna dřeva tím pádem mohou být jinak rozmístěny jako na produktové fotografii, což ale není na závadu, právě naopak, každý výrobek je jedinečný a originální.
 4. Dřevovláknitá deska (MDF) je náchylná na vodu, proto výrobky z tohoto materiálu nevystavujte přímé vodě nebo v místnostech s extrémně vysokou vlhkostí.
 5. Dřevěné materiály - překližky a masiv mohou v místnostech, kde je vysoká vlhkost vzduchu chytit plíseň, zejména na místech, kde dřevo nemůže "dýchat", např. při styku dřeva se stěnou.
 6. Všechny rozměry a hmotnosti na webu jsou orientační.
 7. Některé typy výrobků obsahují na druhé straně výrobku předlepenou pěnovou oboustrannou pásku. Pěnová páska je velmi pevná a odolná do extrémních minusových teplot a také vysokých teplot. V případě odlepení výrobku od stěny doporučujeme nejprve s dlouhým plechovým nožíkem zpoza výrobku pěnovou pásku odříznout, a následně jednotlivé části zbytkové pěnové pásky ze stěny opatrně odstranit. Za případné poškození omítky / stěny neručíme.
 8. Některé výrobky obsahují v příslušenství bílou lepicí gumu. Pokud použijete lepicí gumu, abyste výrobek resp. část z výrobku upevnily na stěnu a výrobek se po čase odlepí, může to být způsobeno špatným povrchem stěny, teplotou ovzduší nebo vlhkostí. Za případně poškození neodpovídáme.
 9. Vzhledem k procesu výroby je možné z našich výrobků cítit jakousi "vůni". Tato vůně je způsobena procesem výroby - vypalováním. Některým voní, jiným zase ne. Toto spálené aroma dřeva většinou do 10 dnů celkem zmizí a není na závadu. Je to pro dřevěné výrobky přirozené.

Údržba výrobků z dílny DUBLEZ

Výrobky z dílny DUBLEZ jsou velmi nenáročné na udržování a jejich údržba je velmi jednoduchá.

 • Mytí výrobků: Výrobky, neboť jsou dřevěné, nedoporučujeme mýt vlhkými hadříky. Dřevo je na vodu citlivější než jiné typy materiálu. Pokud chcete otřít z výrobku DUBLEZ prach, doporučujeme použít obyčejnou prachovku.
 • Životnost pěnové pásky: Některé výrobky obsahují předlepenou pěnovou pásku, díky které výrobek nalepíte na stěnu. Pěnová páska je vysoce kvalitní a pevná a svůj účel bude plnit i několik let. Degradace materiálu je minimální resp. téměř žádná.

Nenašli jste odpověď na svojí otázku?

Pokud jste nenašli odpověď na svou otázku, stále nás můžete kontaktovat prostřednictvím emailu nebo telefonu. Náš tým se bude snažit být vždy nápomocný.

Zákaznická podpora

Rádi Vám pomůžeme zodpovědět jakékoliv dotazy. Jsme pro Vás k dispozici během pracovních dní od 9:00-16:00.

Tel. číslo: +421 940 604 361

Pošlete nám zprávu

Můžete nás kontaktovat prostřednictvím emailu. Obvykle odpovíme do 24 hod. v rámci pracovních dnů.

Email: dublez@dublez.com