Menu
Your Cart

Doručení do Vánoc pro nové objednávky pouze koupí skladových zásob příp. druhé třídy.

Materiály

1. Dřevovláknitá deska s vysokou hustotou (HDF)

HDF je deska z vláken na bázi dřeva, lisovaná pod velkým tlakem. Druhá strana desky má dekor surové HDF. Výrobky vyrobené z dřevovláknité desky lze prohlížet ZDE. Většina výrobků v naší nabídce, které jsou určeny na stěnu, jsou vyrobeny právě z tohoto materiálu. Deska je podobná klasické dřevotřískové desce, avšak opak je pravdou. Naše desky jsou vyrobeny semletím dřeva a následně pod vysokým tlakem se dřevo lisuje do desky. Díky ligninu, který se přirozeně vyskytuje ve dřevě, nepotřebuje materiál přidání žádných umělých lepidel. Pod vysokým tlakem lisu se deska právě díky němu spojí. Desky jsou proto plně přírodní a zdravotně nezávadné.

Výhodou našich dekorů je, že je dokážete krásně sladit k dekoru Vašeho nábytku.

Na výběr jsou dva druhy HDF:

 • Jednostranně laminovaná v různých dekorech (viz dekory níže). Tloušťka materiálu: 3mm.
 • Speciální dvoustranná lakovaná 3 mm silná HDF bílé barvy. Tloušťka materiálu je 3,3 mm. Tuto HDF desku využíváme především v případech, kde je z estetického důvodu důležitá i druhá strana materiálu, např. bílý svatební zápich.

Výhody materiálu: Stálost materiálu, na výběr velké množství dekorů, materiál nepracuje tak intenzivně jako dřevo.
Nevýhody: Nelze použít v exteriéru, kde hrozí polití vodou nebo déšť. Materiál je náchylný na vodu.

VZORKY MATERIÁLŮ je možné zakoupit ZDE.

Dostupné dekory:

2. Dřevovláknitá deska s vysokou hustotou 10mm

Deska je hrubá 10mm, pevná a z obou stran je lakovaná silnou vrstvou laku bílé barvy. Barva je odolná proti poškrábání. Materiál je vhodný na gravírování. Výrobky vyrobené z tohoto materiálu si můžete prohlédnout ZDE. Daný typ materiálu používáme primárně na gravírované obrazy. Díky 10 mm tloušťce je materiál velmi pevný a odolný vůči zlomení.

Vlastnosti:

 • Oboustranně lakovaná bílým lakem
 • Tloušťka materiálu: 10mm
 • Barva: bílá

Výhody materiálu: Vyšší pevnost, masivnější vzhled.

Překližka

Překližka je pevný stavební materiál vyroben z několika vrstev dřevěné dýhy. Její kvalitu udává počet vrstev, lepidlo kterým je slepená a kvalita dýhy. Více info o překližce ZDE. Výrobky vyrobené z překližky je možné prohlédnout ZDE.

Dostupné druhy překližky:

 • Buk - vysoká pevnost materiálu (3 mm tloušťka) - výborně se hodí na dřevěné zápichy do dortu, výroba dřevěných věnců...
 • Topol - uhlazený jednotný povrch dřeva, nižší hustota dřeva, průměrná pevnost (3 mm tloušťka) - pro pěknou topolovou barvu se skvěle hodí na vánoční ozdoby na stromeček.

Výhody materiálu: Vysoká pevnost, dřevěný povrch, vysoká odolnost proti polámání, voděodolnost.

Letecká březová překližka

Disponujeme speciální leteckou překližkou a v případě potřeby umíme použít i tento netradiční materiál. Letecká březová překližka je obdobná jako standardní s tím rozdílem, že dýhy jsou mnohem tenčí a výsledná překližka má menší tloušťku, ale zachovává si vysokou pevnost. Překližka je pevný stavební materiál vyrobený z několika vrstev dřevěné dýhy. Její kvalitu udává počet vrstev, lepidlo kterým je slepená a kvalita dýhy. Více info o překližce ZDE. Březové dřevo je dřevo s vysokou hustotou a vyznačuje se velkou pevností. Díky březovému dřevu je překližka pevná.

 • Tloušťka překližky: 0,8mm, 1,2mm, 1,6mm
 • Použití: modely, šablony
 • Výhody materiálu: Vysoká pevnost při zachování nízké tloušťky materiálu, dřevěný povrch.

Korek

Korek se skvěle hodí na různé předměty jako nástěnky, podtácků, korkové mapy světa a pod. Výrobky, které jsou vyrobeny z korku nebo obsahující korek naleznete ZDE.

 • Tloušťka materiálu: 3mm, 5mm
 • Použití: nástěnky, podtácků, mapy světa
 • Výhody materiálu: Ohebnost, možnost aplikovat do materiálu předměty jako špendlíky